Warsztaty grupowe
 
 

Zapraszam do wspólnej pracy w grupie wspierającej osadzanie snu w rzeczywistości. Marie Louise von Franz, uczennica Junga, mówiła, że tak jak nie jesteś w stanie sam zobaczyć swoich pleców, tak nie jesteś w stanie sam odkryć znaczenia swoich snów. We śnie aktualna sytuacja życiowa ukazuje się w sposób zaskakujący, czasem przewrotny czy wręcz niewiarygodny. Opowiadając, odgrywając, rysując sny możesz poszerzać swoją świadomość, odkrywać nowe możliwości, znajdować twórcze rozwiązania, doświadczać wypieranych emocji, nawiązywać kontakt z trudną do przyjęcia częścią siebie. Sny zwracają uwagę na fragmenty Twojego życia, które być może umykają Ci na jawie. Stwarzają jedną z dróg docierania do tego co posiadasz, by tworzyć swoje życie pełnym i szczęśliwym.


W trakcie warsztatu korzystamy z:

  1. matrycy śnienia

  2. informacji zwrotnej uczestników grupy

  3. pracy z ciałem

  4. dramy.Istnieje możliwość pracy indywidualnej ze snami
Informacje i zapisy iwakopacz@gmail.comŹródło – spotkanie w kręgu dla dziewczynek i młodych kobiet.


                                                                           


„Ja czyli kto?” - Krąg kolaży wykonany przez uczestniczki.Spotykamy się w kole jak nasze prababki, babki, ciotki, kuzynki… kobiety, które żyły przed nami. Siadały razem przy ognisku, przy piecu, przy darciu pierza, przy innych kobiecych okazjach…Słuchając opowieści o innych, mówiąc o sobie, poznając kobiecą różnorodność.


Spotkamy się w gronie młodych kobiet, by opowiadać i słuchać swoich historii. Mówić o tym jak jest i marzyć o tym jak chcemy, żeby było. Tańczyć i tworzyć: relacje, kolaże, rysunki. Po swojemu i wspólnie.


Jako etnolożka, terapeutka Gestalt, matka, siostra i przyjaciółka czerpię wsparcie z kobiecych relacji. Nieustannie ciekawi mnie ich znaczenie dla innych kobiet. Tym razem towarzysząc dziewczynkom i młodym kobietom mam możliwość odkrywać je razem z nimi.


Więcej o warsztatach w zakładce Wybrane Projekty.
 

Budząc Sny - gestaltowski warsztat rozwoju osobistego

„Sny sprawiają, że pamiętam...Nieświadome staje się Świadomym. Coś, czego nie chcę dopuścić, usłyszeć, zobaczyć wybiera Drogę Snu aby przypomnieć, że jest dla mnie ważne, istotne, konieczne na Drodze do Siebie. Sama nie zawsze potrafię wydobyć istotę Snu. Na warsztacie, w grupie osób Śniących Mój Sen ma okazję się rozwinąć, dopowiedzieć, zakończyć, odczytać, przekształcić Zrozumieć. W grupie tej mogę "dopłynąć" do "clou" po kłębkach nici Snów innych i swoich, które opowiadają jedną całą Pełną Nową i Jasną Historię.” Sylwia, uczestniczka warsztatu Budząc Sny

Ilustracja: Ilya Green

JUŻ WKRÓTCE: Grupa rozwojowo-terapeutyczna dla osób wychowujących samodzielnie dzieci po rozstaniu z partnerem - opis w przygotowaniu.